EMK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

blank

EMK OSGB

KAPALI ALAN EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

KAPALI ALAN EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

Bir veya birden fazla kişinin girebileceği kadar geniş, içerisinde rahatça hareket etme ve çalışma imkânının genelde kısıtlı olduğu, doğal havalandırmanın yeterli olmadığı, sürekli olarak çalışmanın veya kalmanın riskli olduğu, yanıcı ve/veya zehirli gazların birikme ihtimalinin fazla olduğu alanlar, kapalı alan olarak nitelendirilmektedir.
Kapalı alanlara örnek olarak;katı atık tankları siloları, kazanlar, kanalizasyon şebekeleri, boru hatları, yeraltı vana istasyonları ve her çeşit depolama tankı verilebilir.

Kapalı alanda çalışırken, alanda yanıcı madde olup olmadığı, oksijen seviyesi ve ortam ısısı konusunda bilgi sahibi olunmalıdır. Tehlikeli gazların havalandırma yoluyla uzaklaştırılması için kapalı alanın kapısının veya açılabilir kısımlarının açılması ve havanın içeri girmesi sağlanmalıdır. Bir kişi mutlaka dışarıda bulunmalı; kapalı alanda çalışan, dışarıdaki kişilerle iletişim halinde olmalıdır.

Çalışılacak alanın tehlikelerden arındırıldığından emin olunmadan çalışılmamalıdır.

Eğer çalışılacak alanda çabuk yanabilen buhar ya da duman benzeri madde riski var ise, kıvılcım çıkaran aletler kullanılmamalıdır. Kapalı alana giriş ve çıkış noktalarına eşya, malzeme, iş aletleri vb. şeyler yığılarak giriş çıkış engellenmemelidir. Herhangi bir acil duruma karşı, kapalı alanın içerisinde sağlık ekibine ve saha şefine ulaşabilecek şekilde acil durum telefonu bulundurulmalıdır. Ayrıca çalışma yapacak olan personelin konu ile ilgili yeterli tecrübeye sahip olması çok önemlidir. Çalışma alanında yapılacak işe uygun tipte kişisel koruyucu donanımların kullanılması sağlanmalı ve içeride mümkün olduğunca kısa bir süre kalınmalıdır.

İLETİŞİM

Bize bilgilerinizi göndererek geri dönüş alabilirsiniz.

Diğer Eğitimlerimiz

MESLEKİ İSG EĞİTİMLERİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

3. GÖZ İSG BAĞIMSIZ DENETÇİSİ İŞ SAĞLIĞI EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

SEKTÖRLERE GÖRE MEVSİMSEL İŞ SAĞLIĞI, GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

TEMEL ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİM VE SERTİFİKALANDIRILMASI

GÜVENLİ İSKELE KURMA VE SÖKME EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

SAĞLIK VE GÜVENLİK İŞARETLERİ EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

İŞ MAKİNESİ KULLANIMI EĞİTİMİ VE SERTİFİKALANDIRILMASI

EMK OSGB

Tehlike Sınıfı Listesi

EMK OSGB

İDARİ PARA CEZALARI

Bize bilgilerinizi göndererek geri dönüş alabilirsiniz.

EMK OSGB

ÇALIŞMA SÜRELERİ

EMK OSGB

TEKLİF ALIN

Bize bilgilerinizi göndererek geri dönüş alabilirsiniz.