EMK İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİK DANIŞMANLIK A.Ş. ekipleri tarafından hazırlanan uzaktan eğitim sistemi ile çalışanlarınızın iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini tamamlayabilirsiniz. İSG mevzuatı doğrultusunda çalışanların almakla yükümlü oldukları eğitimler artık bir tıklama kadar kolay. Temel teknolojik araç-gereçlerin gelişimi ile birlikte uzaktan eğitim teknolojileri de büyük bir hızla gelişmektedir. Bu gelişim uzaktan eğitimi geleneksel eğitime güçlü bir alternatif haline getirmiştir. Uzaktan eğitim, fiziksel koşulların olumsuzluklarını ortadan kaldıran bir eğitim sistemidir.

Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince; çalışanların iş sağlığı ve güvenliği yenileme eğitimleri işverence gerekli ve yeterli sistemin kurulması halinde uzaktan eğitim şeklinde verilebilir. Bu doğrultuda EMK İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİK DANIŞMANLIK A.Ş. online eğitim sistemimizde TEMEL İSG EĞİTİMLERİ ve İşletmenizin tehlike sınıfına uygun eğitim materyalleri uzaktan eğitim sistemimiz içerisinde yer almaktadır. Az tehlikeli, tehlikeli veya çok tehlikeli sınıftaki işyerlerinde çalışan kişiler için ayrı ayrı üretilmiştir. Dilerseniz, yaptığınız işe özel çalışanlarınızın almasını istediğiniz eğitimleri de sistemimize ekleyebilir, çalışanların Bilgisayar, Tablet yada Akıllı Cep Telefonlarından bu eğitimleri izlemesini sağlayabilirsiniz.

TEMEL İSG EĞİTİMLERİ sonucunda yönetmeliğe uygun olarak çalışanlarınız EĞİTİM SERTİFİKASI na sahip olacaktır. Ayrıca, eğitim değerlendirme yöntemleri ve detaylı raporlamalar ile çalışanlarınızın eğitim takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

EMK İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİK DANIŞMANLIK A.Ş. online uzaktan eğitim sistemine giriş için; http://egitim.emekisguvenligi.com/ linkine Bilgisayar, Tablet yada Akıllı Cep Telefonlarından ulaşılabilir. Kullanıcılar ilk kullanımdan önce sisteme “kayıt ol” butonuna tıklayarak kayıt olurlar. Bu sayfada;

  • Bulundukları Şehir
  • Çalıştıkları Firmayı
  • Bağlı oldukları Projeyi
  • Kimlik Bilgilerini girdikten sonra,
  • Tarafımızdan verilen ilk kayıt şifresi ile kendilerine özel şifrelerini belirleyebilirler.

Daha sonra giriş yaptıkları sistemde, karşılarına öncelikle 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanuna uygun olarak almak zorunda oldukları TEMEL İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ çıkacaktır. Söz konusu eğitimi tamamladıkları zaman otomatik olarak karşılarına Eğitim Sonu Sınavı çıkacaktır. Sınavlarını da online olarak tamamlayan çalışanlar, anlık olarak sınav sonuçlarını görebileceklerdir. Tamamlanan sınavlar sistemlerimize otomatik olarak düşmektedir. Bu sayede hangi kullanıcının eğitimini ne zaman tamamladığını görebilmekteyiz. Ayrıca kullanıcıların sisteme girişleri hangi eğitimleri hangi saatte ve ne kadar izledikleri gibi ayrıntılı raporlarda istenilmesi durumunda Firmaya sunulabilmektedir. Eğitim sonucunda başarılı olan kullanıcılara tarafımızdan Yönetmeliğe uygun EĞİTİM KATILIM SERTİFİKASI hazırlanacaktır.

TEMEL İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ dışında Firmaların özel olarak istedikleri eğitimler (örneğin şu an içinde bulunduğumuz pandemi durumu nedeniyle sistemimizde Covid-19 korunma eğitimlerimiz tüm kullanıcıların izlemesi için tanımlıdır), çalışanların yaptıkları işlere özel eğitimler, Yangın ve Acil durum eğitimleri, İlk yardım eğitimleri, yüksekte çalışma eğitimleri, iş ekipmanlarının ve iş makinalarının kullanımı, işyerlerinde yaşanabilecek iş kazaları, alınabilecek önlemler vb. sisteme ve kullanıcıya özel olarak mevuttur.